Yük asansörü

Yük asansörleri, genellikle ticari bir amaç için hizmet veren binalarda kullanılır. Fabrika, depo, mağaza başta olmak üzere farklı iş modelleri için büyük kolaylık sağlayan yük asansörleri için farklı seçenekler bulmak mümkündür. Bu seçenekler genellikle taşınacak yükün özelliklerine göre belirlenir ve doğru seçimi yağmak için kişilerin yük asansörü satın almadan önce tam olarak neye ihtiyaç duyduğunu iyi belirlemesi gerekir.

Yük asansörü teknik özellikleri

Yük asansörleri söz konusu olduğunda en önemli noktalardan biri asansörün uygun genişlik ve yükseklikte olmasının yanı sıra yükleme ve boşaltma sırasında kolaylık sağlamasıdır. Bu da asansörün dayanıklılığı ve tasarımının yükünüze ve binanıza uygun olmasıyla sağlanabilir. Yaygın olarak 630 kg ile 22.000 kg kapasiteli yük asansörleri kullanılırken, farklı değişkenlere bağlı olmak üzere bu asansörlerin hızı 0,25 m/sn ile 2,0 m/sn arasında değişir.

Teknik özellikleri bakımından kuyu tipi veya seyir mesafesi gibi özelliklerine bağlı olarak hidrolik ya da elektrik motoru tahrikli olarak alternatif sunar. Diğer taraftan kabin, kapı, makine, motor ve hidrolik ünite gibi özellikleri tasarlanırken ağır yük taşımaya uygun olması gözetilir. Bu nedenle doğru ürünün elinize ulaşması için koşullarınız ve ihtiyaçlarınızı açıkça ve detaylı şekilde ifade etmenizde büyük fayda vardır.

Yük asansörü satın almaya karar verdiğiniz zaman bir uzmanın desteğiyle gerekli tüm bilgileri tedarikçinize iletebilirsiniz. Bu sayede montaj sonrası sürprizlerin önüne geçmiş ve uzun vadede verimli bir alışveriş gerçekleştirmiş olursunuz.