Panoramik Asansör

Mimarinin uzun yıllardır en önemli parçalarından biri olan asansörler, modern ve görselliğe önem veren projelerde panoramik hale geliyor. Özellikle alışveriş merkezleri, plazalar, kamu binaları, restoranlar, oteller ve eğlence merkezlerinin vazgeçilmezi haline gelen panoramik asansörler, katlar arasında ulaşım sağlarken etrafı izleme imkanı sunar.

Farklı tarz ve modellerde tasarlanabilen panoramik asansörlerin ortak özelliği kabinin cam olması sayesinde farklı bir deneyim sunmasıdır. Özellikle kapalı alan korkusu nedeniyle asansöre binmekten çekinenler için büyük avantaj sunan panoramik asansörler, binayla uyumlu şekilde çok farklı şekillerde tasarlanabilir. Cam duvarlara sahip olması ise asansörün yolcusu için daha geniş bir alan hissi, ferahlık ve muhteşem manzara imkanlarını bir arada sunar.

Panoramik asansör teknik özellikleri

Cam duvarlara sahip panoramik asansörlerin güvenliği sıklıkla sorgulansa da uzun yıllardır kullanılan bu asansörler son derece güvenlidir. Bu güvenliğin başlıca sebebi kırılmaz lamine camdan üretilmesidir. Ayrıca, diğer asansörlerdeki güvenlik önlemlerinin tamamına sahip olmaları nedeniyle panoramik asansörlerin keyfini iç rahatlığıyla çıkarabilirsiniz.

Binanın yüksekliğine ve yük taşıma kapasitesine göre değişmek üzere panoramik asansörlerin hızı 0,63 m/sn ile 2,5 m/sn arasında çeşitlilik gösterir. İhtiyaca ve koşullara göre belirlenen yük taşıma kapasitesi ile 230 kg ile 10.000 kg arasında belirlenebilir. Panoramik asansöre ihtiyacınız olduğunda bir uzman yardımıyla koşullarınızı belirleyebilirsiniz. Ayrıca ihtiyaç ve tercihlerinizi detaylı şekilde belirttiğiniz zaman verimli ve manzaralı bir asansöre sahip olabilirsiniz.