Asansör Revizyon

Elektronik, mekanik ve teknik açıdan yenilenmeye ihtiyaç duyan asansörün gerekli malzeme ve aksam değişikliklerinin yapılması asansör revizyonu olarak adlandırılır. Bazen yenileme işlemi bir ihtiyaçtan değil tercihten kaynaklanabilir. Yine de bu hizmet asansör revizyon hizmeti olarak geçer.

Asansör revizyon hizmeti asansörün doğru şekilde çalışmasını sürekli hale getirerek asansörün ömrünü uzatır. Bu hizmet kapsamında mevcut asansör sistemleri uzman kişiler tarafından incelenir ve gerekli kısımlar yenilenir. Elbette her bakım ve muayene sırasında revizyon gerekmez. Ancak gerekli durumlarda revizyondan kaçınmak sonrasında maddi ve manevi büyük sorunlara kapı açar.

İsteğe bağlı asansör revizyon

Asansör revizyonu her zaman bir sorundan kaynaklanmayabilir. Bir süre önce alınmış ve montajı gerçekleştirilmiş asansörün tasarımında değişikliğe gitmek istediğinizde tüm sistemi değiştirmek zorunda değilsiniz. Bunun yerine hem daha ekonomik hem de daha pratik olabilecek şekilde asansör revizyon talebinde bulunabilirsiniz.

Revizyon işlemine karar verdiğiniz zaman tam olarak neleri değiştirmek istediğinizi belirlemeniz gerekir. Bu süreci revizyonu gerçekleştirecek firmayla birlikte yürüttüğünüz zaman değişiklik yapılacak kısımlarla ilgili en verimli ve avantajlı seçimleri yapma şansınız artar. Revizyona başlamadan önce sürecin projelendirilmesi büyük önem taşır.

Asansör revizyonuna başlarken ortaya çıkacak proje bina ruhsatları ve yasal düzenlemelere uygun olarak gerçekleştirilir. Maliyet belirlendikten sonra onayınız üzerine çalışmalar başlatılabilir. Uzun vadede verim alabileceğiniz, binanıza hasar vermeden süreci tamamlayabilecek, güvenilir bir firmayla çalışmak asansör revizyonu sonrasında memnuniyetinizi büyük ölçüde garanti eder.