Makina Dairesiz Asansör

Binanız ister yüksek ister düşük katlı olsun, insan ya da yük taşımak için makine dairesiz asansörleri kullanabilirsiniz. Makine dairesiz asansörler özellikle makine dairesi bulunmayan binalarda tercih edilse de, bu asansörlerin diğer avantajları da tercih edilmesine sebep olabilir.

Makine dairesiz asansör seçeneği, makine dairesine ihtiyaç duymadığı için binada farklı kullanımlar için ayrılabilecek yer artmış olur. Böylece modern hayattaki ihtiyaçlardan önemli bir bölümü giderildiği için mimarlar ve müteahhitler makine dairesiz asansörleri sıklıkla tercih etmektedir.

Yüksek enerji tasarrufu sağlayan ve uzun süre güvenle kullanılabilen makine dairesiz asansörler, geleneksel motorlarla karşılaştırıldığında %40’a varan enerji tasarrufu sunmasının yanı sıra dişli kutusuna sahip olmaması sayesinde daha dayanıklı bir seçenektir. Bunların yanı sıra ekolojik ve doğa dostu binaların öneminin arttığı günümüzde yağ kullanımı gerektirmeyen asansörler çevre dostu bir alternatif sunar.

Makine dairesiz asansör teknik özellikleri

Binalarda makine dairesine bir alan ayırmayı gerektirmediği için gereksiz yer işgal etmeyen makine dairesiz asansörler 230 kg ile 10.000 kg arasında ağırlık taşıma kapasitesine sahiptir. Taşıma kapasitesi başta olmak üzere farklı değişkenlere bağlı olarak 0,63 m/sn ile 2,5 m/sn hızla taşıma işlemini gerçekleştirir.

Binanın trafiği ve taşınılan malzemenin yapısı göz önünde bulundurularak seçim yapıldığı zaman verimli bir makina dairesiz asansör sahibi olunabilir. Bunun için tedarikçi firma ile iletişime geçtiğiniz zaman tüm ihtiyaç ve koşullarınızı tüm detaylarıyla belirtmeniz gerekir.