İnsan Asansörü

İnsan asansörü, farklı amaçlar için inşa edilmiş binalarda insanların katlar arasındaki ulaşımını güvenli ve konforlu şekilde sağlamak için tasarlanmıştır. İhtiyaca göre kapasitesi değişen insan asansörleri, üretimden kullanıma kadar her aşamada güvenliği garanti etmek için uluslararası standartlara göre tasarlanır ve üretilir. İnsan asansörlerinde güvenlik her şeyden daha önemlidir. Bu nedenle ürünün sürekli güvenliğini sağlamak için periyodik bakımının yapılması büyük önem taşır.

Hayatı kolaylaştıran ve kişilere hem enerji hem zaman kazancı olarak hizmet eden insan asansörleri, teknik olarak farklı özellikler taşıyabilir. Bunun için ihtiyaçlar ve binanın koşulları göz önünde bulundurulur. En yüksek verimin sağlanması için projeye en uygun insan asansörünün temin edilmesi gerekir.

İnsan asansörü teknik özellikleri

İnsan asansörlerinin teknik olarak mümkün olan en kısa ve en güvenli şekilde katlar arasındaki ulaşımı sağlaması hedeflenir. Yaygın olarak 320 kg ile 1600 kg kapasiteli insan asansörleri kullanılırken, farklı değişkenlere bağlı olmak üzere bu asansörlerin hızı 0,63 m/sn ile 2,2 m/sn arasında değişir. Her zaman en büyük ve en hızlı asansördense, size en uygun ürünü tercih etmeniz uzun vadede olumlu katkı sağlayacaktır.

Güvenlik önlemlerinin alınması adına, insan asansörü tercihi yapılırken kapının açılıp kapanma kilidi, acil durum fonksiyonları gibi teknik özelliklerinin göz önünde bulundurulması gerekir. Diğer taraftan enerji tüketimi ve makinenin performansı ile dayanıklılığı konusunda konuda uzman kişilerin görüşünü almak en doğru seçimi yapmanıza yardımcı olur.