Monşarj (Yemek) Asansör

Monşarj (yemek) asansör, özellikle restoran, kafeterya ve sağlık kurumları için büyük konfor ve hijyen sağlayan araçlardan biridir. Buraların yanı sıra depo, ofis, otel, kuyumcu, eczane gibi ticari yerlerde kullanılır. Yalnızca yemek taşımada değil, aynı zamanda küçük ebatta eşya taşımak için de monşarj asansörler tercih edilmektedir.

Teknik olarak monşarj (yemek) asansörü incelediğimiz zaman, bunların prensipte insan asansörlerinin ebadının küçülmüş hali olduğunu görürüz. Kabin ebatları, kullanım amacına uygun olarak belirlenebilir. İnsan asansörleriyle arasındaki en önemli fark kapı seçeneklerinde ortaya çıkar. Monşarj asansör kapıları ihtiyaca ve tercihe göre giyotin tip ya da klasik çarpma tip olarak seçilebilir. Yaygın olarak tek hareketle kolayca açılıp kapanabilen giyotin kapı tipi tercih edilir.

Monşarj (Yemek) Asansör teknik özellikleri

Sıklıkla gıda taşımada kullanılan monşarj asansörlerin iç bölümü paslanmaz çelikle kaplanır ve anti bakteriyel taban malzemesiyle hijyen koşulları arttırılır. Kolay kullanımla kattan kata ulaşım sağlayan monşarj asansör, ihtiyaca göre yük kapasitesine sahip olabilir. Yaygın olarak 50 kg ile 500 kg arasında değişen kapasitede üretilebilir.

Monşarj (yemek) asansörü tercihi yapılırken bu alanda uzman kişilerin asansörün kullanılacağı mekanı görmesi ve en uygun modelin montajını yönlendirmesi verimli ve işlevsel bir ürün seçimi için büyük önem taşır. Asansör seçimi yaparken her zaman en ileri teknoloji ve en pahalı ürünü almaya çalışmaktansa ihtiyaçlarınıza en uygun ürünü seçtiğiniz zaman uzun vadede yüksek verim alma şansınız büyük oranda artar.